Elektriauto soetamisest

Meil on siiralt hea meel, et tunned huvi riikliku toega elektriauto soetamisest. Meie müügimeeskond on abiks ja valmis vastama igale Sinu küsimusele.

Alljärgenavalt kirjeldame ära protsessi, mis teeb teekonna Sinu uue LEAF ostuni mugavaks.

Taotlusvormi tuleb esitada järgmised dokumendid:

  1. Koostame Nissan LEAF pakkumise, mis oleks mugavalt edastatav KIKi;
  2. Koopia sõidukikirjeldusest, milles on ära toodud sõiduki arvestuslik energiakulu ja maksimumkiirus ning muud vajalikud tehnilised andmed (tüübikinnitustunnistus);
  3. Koostame liisingupakkumise, millest nähtub liisingu andja, liisingu tingimused ja esmase sissemakse suurus. Liisingleping tuleb sõlmida krediidiasutusega või sellega ühte kontserni kuuluva ettevõtjaga või välisriigi krediidiasutuse filiaaliga (nimekiri on leitav siit).
  4. Maanteetranspordiettevõtjast taotleja puhul kinnitus, mille kohaselt ei kasutata ostetavat elektrisõidukit rendi või tasu eest kaupade vedamiseks maanteevedudel;
  5. Info ettevõtjast taotleja müügitulu suuruse kohta, kui ettevõtjast taotleja soovib toetust kolme või enama elektrisõiduki ostmiseks ja kui see info ei ole äriregistris kättesaadav.

KIK hindab taotlust ja juhul kui taotlus vastab kõigile nõuetele ning taotlusvooru eelarve võimaldab, teeb KIK taotluse rahuldamise otsuse.

Taotluse saab esitada siin:  E-TOETUSE KESKKOND

 Toetusest lisaks:

Toetuse suurus on 5000 € ühe elektrisõiduki kohta. Palume arvestada, et Elektrisõidukiga tuleb nelja aasta jooksul toetuse väljamaksmisest läbida vähemalt 80 000 kilomeetrit ja sellest vähemalt 80% Eestis.

Taotlusi saab sisestada alates 18.detsembrist aga nende vastuvõtmine algab 17. jaanuaril 2020 kell 9 ning kestab kuni 600 000-eurose esimese vooru eelarve täitumiseni. Toetust saab taotleda Eesti e-äriregistris registreeritud ettevõtja või Eesti isikukoodi omav füüsiline isik.

Ettevõtjast taotleja saab küsida toetust kuni 15 elektrisõiduki ostuks ja füüsilisest isikust taotleja ühe elektrisõiduki jaoks. Eraisikule makstavast toetusest peab Keskkonnainvesteeringute keskus (KIK) tulumaksuseaduse kohaselt kinni tulumaksu.